III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław

25 kwietnia w X LO uczniowie 14 szkół pisali test, który sprawdzał wiedzę na temat historii, jak i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz największych osobowościach klubu (wybitnych zawodnikach i trenerach).

W kategorii szkoły podstawowe udział wzięli uczniowie z SP nr 10 im. Krzywoustego, SP nr 50 im. Ossolineum, SP nr 77 im. Różewicza,
SP nr 83 im. Kasprowicza, SP nr 91 im. Orląt Lwowskich, SP nr 108 im. Tuwima i SP nr 4 im. Jana Pawła II w Oławie.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe oprócz reprezentacji gospodarzy
z X LO udział wzięli uczniowie z III LO im. Mickiewicza, XVII LO im. Osieckiej, Lotniczych Zakładów Naukowych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących z ul. Drukarskiej, Zespołu Szkół nr 2 im. Włostowica w Trzebnicy i LO im. Kościuszki w Sycowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Engel z 2B, Wojciech Sapija z 2B i Krzysztof Rakowicz z klasy 2E.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

W drugiej połowie maja na Stadionie Wrocław odbędzie się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników.

W imieniu organizatorów,
Krzysztof Mielczarek