Ciekawe strony

Wrocławskie biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna  MBP – Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Biblioteki cyfrowe

Wolne Lektury – internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska, w której znajdziesz utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Polona – polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.

Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej – biblioteka cyfrowa zawierające dzieła  literatury polskiej  wolne  od  praw  autorskich. Zasoby dostępne są bez ograniczeń do celów naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych. Teksty utworów literackich opublikowane są w całości.

Europeana – w tej bibliotece cyfrowej znajdziesz zbiory europejskich instytucji kultury i sztuki. Za pośrednictwem Europeany uzyskujesz dostęp do ponad 50 milionów pozycji cyfrowych – nie tylko książek, ale również muzyki, dzieł sztuki i innych. W znalezeniu dokładnie tego, czego potrzebujesz, pomagają narzędzia do wyszukiwania i filtrowania. Na stronie biblioteki zobaczysz przedstawione w atrakcyjnej wizualnie formie wystawy tematyczne partnerskich muzeów. Ponadto Europeana daje możliwość dostępu do EUscreen – bazy filmów o tematyce kulturalnej.

Ninateka – biblioteka zawierająca materiały Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Online (bez logowania) dostępne są spektakle teatralne i operowe, koncerty, dokumenty, reportaże, animacje i filmy.

Lektury.gov.pl – w serwisie umieszczono wiele lektur szkolnych, wraz z ich wykazem, a także opisami. Strona umożliwia dostęp do książek online oraz do pobrania w różnych formatach (również na czytniki).

Zwiedzanie bez wychodzenia z domu

Muzeum Witolda Gombrowicza

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Galeria Opera – Władysław Hasior

Muzeum Malczewskiego

British Museum

Goole Arts&Culture

Luwr

Buckingham Palace

Inne

Biblioteka Narodowa – najważniejsza biblioteka naukowa o profilu humanistycznym, główne archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowy ośrodek informacji bibliograficznej o książce, placówka naukowa, a także ważny ośrodek metodyczny dla bibliotek w Polsce.

Bookcrossing – polska strona akcji polegającej na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

W naszej szkole półeczka bookcrossingowa mieści się koło biblioteki szkolnej. 🙂