Wycieczki integracyjne klas pierwszych już za nami

W dniach  28 i 29 września 2017 r.  odbyły się wycieczki integracyjne dla klas pierwszych.
28 września w okolicach Żdanowa  i przepięknie odnowionego wiaduktu kolei zębatej integrowały się klasy 1A, 1B i 1C wraz z wychowawcami i nauczycielami opiekunami. W programie integracji znalazły się zjazdy na linie z 25 metrowego wiaduktu (niektórzy nawet i dwa razy), wspinaczka na ścianie wiaduktu, przejście z przewodnikiem do Sztolni Samotnika oraz gry i zabawy integracyjne.
29 września klasy 1 D i 1 E integrowały się w rejonie Srebrnej Góry, między  innymi na terenie fortu Wysoka Skała w Srebrnej Górze. Uczniowie mogli uczestniczyć we wspinaczce, strzelaniu z łuków oraz grach integracyjnych.  Przeszli też z przewodnikiem do sztolni, dawnej kopalni srebra.
Zajęcia integracyjne prowadzone były przez Monikę Szyrmer i Grzegorza Płoskę oraz Krzysztofa Jakimowicza, doświadczonych przewodników i instruktorów wspinaczki, którzy od wielu lat współpracują z młodzieżą szkolną. Zjazdy na linie odbyły się przy współpracy z działającym w Srebrnej Górze Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej.
Pogoda i aktywność uczniów były godne pochwały. Wszystkie zajęcia odbyły się w bardzo życzliwej atmosferze.