Interaktywne Pokazy w naszej szkole w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

23 września 2016 roku uczniowie klasy ID wzięli udział w Interaktywnych Pokazach w Szkole zorganizowanych w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia pt. „Na granicy cyfrowej rzeczywistość, czyli jak namówić komputer, aby zaparzył nam herbatę“ poprowadził dr inż. Radosław Wasilewski, pracownik Instytutu Fizyki Doświadczalnej z Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się ze środowiskiem programistycznym Arudino, które służy do programowania komputerów jednoukładowych. Za pomocą tego specjalistycznego języka uczniowie mogli np. włączyć lub wyłączyć oświetlenie czy zmierzyć temperaturę. Platforma Arudino cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodych konstruktorów, lecz również wśród artystów ułatwiając im tworzenie interaktywnych pokazów, widowisk, ubrań, zabawek czy gadżetów.