„Zbierz plony swojej wiedzy chemicznej – nie pozwól, aby były to żniwa“

23 września 2016 roku uczniowie klas IIA i IIC wzięli udział w Interaktywnych Pokazach w Szkole zorganizowanych w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia pt. „Zbierz plony swojej wiedzy chemicznej – nie pozwól, aby były to żniwa“ poprowadzili mgr Mateusz Janeta ,mgr Magdalena Bieza, mgr Damian Pasiński, doktoranci z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pani Magdalena Bieza jest absolwentką naszego liceum. W ramach pokazów uczniowie brali udział w eksperymentach, próbowali zrozumieć zachodzące procesy. Pozwoliło to na lepsze zrozumienie zachodzących reakcji, wzbudzenie ciekawości świata, inspirację do samodzielnego doświadczania i odkrywania oraz utworzenie przekonania, że chemia ma ogromne znaczenie praktyczne, a wiedza wyniesiona ze szkoły jest bardzo ważna i warto ją zdobywać.