Medale dziewcząt w Mistrzostwach Wrocławia w sztafetowych biegach przełajowych

Zdobycie III miejsca dziewcząt i V miejsca chłopców w Mistrzostwach Wrocławia w sztafetowych biegach przełajowych 21 września 2016 roku w pierwszych zawodach roku szkolnego 2016/2017 to spory sukces naszych reprezentantów.
Zawody organizowane przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy odbyły się na kąpielisku Morskie Oko. W każdej drużynie 10 zawodników musiało pokonać z pałeczką sztafetową trasę ok 1200m (chłopcy), 1000m (dziewczęta). Najpierw starter zawodów strzałem dał znak do rywalizacji chłopcom.sygnał startera  start chłopcówWśród 19 drużyn chłopcy skończyli bieg na V miejscu za III LO, II LO, XI LO, VII LO.Mikołaj Konieczny z dyplomem Wiele emocji dostarczył nam bieg dziewcząt. Zaczęliśmy w środku stawki 12 drużyn. Ale na kolejnych zmianach było coraz lepiej. Na ostanią zmianę ruszyła Eliza Gora jako czwarta z dość dużą stratą do trzeciej – IX LO. Na trasie nie dała szans rywalce, wyprzedziła i ze sporą przewagą wbiegła na metę na trzecim miejscu za II LO i III LO.Eliza Gora na mecie biegu sztafetowego Cztery najlepsze drużyny uzyskały awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Olszynie Lubańskiej 06.10.2016 r.
Chłopcy biegli w składzie (w kolejności zmian):
1. Marcin Gąsiorek-Pawlak I E
2. Dawid Błażejewski II F
3. Piotr Biernacki II A
4. Maciej Kordela II F
5. Marcin Nowak III E
6. Jakub Sendo II F
7. Kamil Lis II D
8. Jacek Grudzień II D
9. Mikołaj Konieczny III A
10. Maciej Adamczyk III D
Brązowe medalistki – dziewczęta pobiegły:
1. Agata Przeniosło II A
2. Karolina Urbańczyk II A
3. Wiktoria Biernat II A
4. Maja Gora I E
5. Aleksandra Krupka II C
6. Magdalena Napora II
7. Urszula Czechowicz II A
8. Julia Balaszczuk III G
9. Marta Malak II A
10. Eliza Gora I E

dziewczęta po biegu             dekoracja dziewcząt
Dziękuję wszystkim startującym ale i rezerwowym – Miłoszowi Jagodzińskiemu, Michałowi Majgierowi i Weronice Treli! Szczególnie dziękuję tym, którzy mimo problemów zdrowotnych zdecydowali się wesprzeć reprezentację LO Nr X.