III miejsce w finale Konkursu Geologicznego dla uczennic z klasy III A

Dnia 4 grudnia 2023r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Geologiczny Rozpoznawanie skał i minerałów organizowany przez Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyło w nim 19 drużyn z Wrocławia, Opola i Strzegomia, a wśród nich dwie drużyny z naszej szkoły. Drużyna AMETYSTY była reprezentowana przez Macieja Kowalewskiego z 1e oraz Joannę Wojsa z 3g. W skład drugiej drużyny AGATY wchodziły uczennice z klasy 3A: Julia Lesiuk, Maja Nużka i Wiktoria Trześniewska. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu grupowego oraz zadań finałowych ze skałami i minerałami (nazewnictwo skał i minerałów, rozpoznanie skały z opisu itp.)  

Pierwsza drużyna niestety po pierwszym etapie konkursu odpadła nie uzyskując odpowiedniej liczby punktów, za to dziewczyny AGATY dostały się do finału wraz z 5 innymi drużynami  z innych liceów i ostatecznie w bardzo wyrównanym boju zdobyły III miejsce.  Uczennice wykazały się ogromną wiedzą na temat skał i minerałów oraz ogólnej geologii.

Konkurs w przyszłości (prawdopodobnie w latach 2027/2028) będzie wpisany na listę Olimpiad i laureaci mogą otrzymać miedzy innymi indeks  oraz być zwolnieni z matury z geografii.

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i zapraszamy do konkursu w przyszłym roku!!

Klaudia Sabadasz