Młodzi Sędziowie Koszykówki Zdobywają Umiejętności w Głuchołazach!


W dniach 4-6 grudnia miłośnicy koszykówki z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w intensywnym kursie sędziowskim, który odbył się w malowniczych Głuchołazach. To trzydniowe szkolenie było nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności sędziowskich, ale także świetną zabawą i okazją do poznania nowych przyjaciół.

Całe przedsięwzięcie było rezultatem naszej wielomiesięcznej nauki sędziowania w szkole. Wszyscy uczestnicy kursu, mimo młodego wieku, pokazali ogromne zaangażowanie i profesjonalizm na każdym etapie szkolenia. Od teoretycznych wykładów po praktyczne ćwiczenia na boisku, młodzi adepci sędziowania pokazali, że są gotowi na nowe wyzwania.

Zajęcia teoretyczne były prawdziwą gratką dla tych, którzy uwielbiają analizować każdy aspekt gry. Dowiedzieliśmy się, jak interpretować zasady, jak skutecznie komunikować się z drużynami oraz jak utrzymać spokój w trudnych sytuacjach. Były to momenty, które pozwoliły nam zobaczyć grę w zupełnie nowym świetle.

Jednak prawdziwą wisienką na torcie były zajęcia praktyczne. Na boisku musieliśmy wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, arbitrując różnorodne sytuacje. To były chwile pełne emocji, ale również okazja do rozwinięcia umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i utrzymania kontroli nad sytuacją.

Radosne wieści napłynęły pod koniec trzeciego dnia szkolenia – wszyscy uczestnicy zdali egzamin i oficjalnie stali się Młodzieżowymi Sędziami Koszykówki. To ogromne osiągnięcie, które dowodzi, że młodzież naszej szkoły nie tylko świetnie radzi sobie na boisku jako zawodnicy, ale także doskonale sprawdza się w roli sędziów.

Atmosfera podczas całego kursu była niewątpliwie przyjazna i lekka. Nawet w trudniejszych momentach zawsze można było liczyć na wsparcie kolegów i instruktorów. Śmiech, żarty i wspólne pasje sprawiły, że te trzy dni minęły nam niezwykle szybko.

Teraz, jako oficjalni Młodzieżowi Sędziowie Koszykówki, czekamy z niecierpliwością na możliwość poprowadzenia pierwszych meczów i sprawdzenia się w nowej roli. To niewątpliwie fantastyczne doświadczenie, które pozostanie z nami na długo i pozwoli nam rozwijać się nie tylko jako zawodnicy, ale również jako odpowiedzialni i kompetentni sędziowie.

Gratulacje dla wszystkich uczestników kursu – jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!

A młodzieżowymi sędziami koszykówki zostali:

  • Nietrzeba Karolina
  • Bartkowska Marta
  • Stanik Aleksandra
  • Pyclik Oliwia
  • Zdunek oliwia
  • Maśluk Kacper
  • Kasperek Mateusz
  • Lofek Oskar
  • Różycki Oskat
  • Andrys Tomasz