Dziewczyny na brąz

We wtorek 20 lutego nasze koszykarki wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Wrocławia we Wrocławskiej Licealiadzie Młodzieży.
Reprezentacja X LO zagrała w składzie: Emilia Ulążka 2c, Natalia Krej 2d, Anna Tas 1d, Julia Lupa 1d, Natalia Szydłowdka 1d, Kornelia Wójcik 1c, Karolina Jakubik 1c, Dominika Kałdońska 1c, Zuzanna Pakuszyńska 1a, Roksana Kuraszyk 2a, Karolina Mulewska 2f, Weronika Baran 2f.
Po piątkowych barażach zmierzyły się z LO nr VIII oraz walkę o medal stoczyły z LO XV. Pierwszy mecz półfinałowy rozegrało LO nr II z LO nr XV, pokonując gospodarza 39:27. Kolejny półfinał, to mecz Dziesiątki z LO nr VIII. Starcie rozpoczęło się bardzo korzystnie dla naszej drużyny.Wspaniałe dziewczyny Dziesiątki rzucały i trafiały jedynie „trójki”. W pierwszej kwarcie padło aż 6 celnych „trójek” (Kornelia – 3, Emilia – 2, Natakia K. – 1). Wynik 20:10 napawał optymizmem. Niestery w drugiej kwarcie nie było już tak różowo, przeciwniczki dogoniły wynik. Po połowie meczu prowadziłyśmy jedynie 1 pkt (27:26). III kwarta – Emilia dorzuca jeszcze jedną „trójkę” i wciąż utrzymujemy wynik, który daje realne szanse na wygraną (32:36). W IV kwarcie „trójki” trafiają Ania i Natalia K. Prowadzenie w meczu jest wciąż w zasięgu… niestety ostatecznie przegrywamy 44:50.

IMG_8825.JPG

IMG_8900.JPG

IMG_8915.JPG

Trzeba szybko zapomnieć o porażce, bo wciąż jesteśmy w grze o medal. Choć już jedynie – brąz.
Chwila odpoczynku i podejmujemy walkę z XV LO. Mecz jest bardzo wyrównany. Każdej z drużyn jednakowo  zależy na wygranej. I kwarta 10:10. Po II-ej nieznacznie odskakujemy (padają kolejne „trójki” – Natalia K. i Emilia). Zyskujemy 5 pkt. przewagę na półmetku – 25:20. III kwarta przebiega w dość nerwowej atmosferze. Nasza przewaga topnieje, tracimy cenne punkty. Przeciwniczki też trafiają „trójki” i choć Natalia i Emilia nie pozostają dłużne i zaś trafiają „trójki”, to schodzimy z parkietu przegrywając 40:41. Pozostaje nam ostatnie 8 minut gry. Nasze wspaniałe dziewczęta są bardzo opanowane, walczą do końca. W tej kwarcie padają kolejne „trójki”. Ania – 1, Emilia – 2, XV zdobywa jedynie trzy celne kosze łącznie za 7 pkt. Ostatnie 2 minuty meczu…prowadzimy! Już jest blisko wygrana…iii… jeszcze na zakończenie, by efektownie przypieczętować zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu Emilia wykonuje rzut z połowy boiska – TRAFIA! Pięknie!!! Wygrywamy ostatecznie 56:48.