Spotkanie z przewodnikiem PTTK panem Stefanem Mizią na Uniwersytecie Wrocławskim

W piątek 16 lutego na Uniwersytecie Wrocławskim odbyło się spotkanie z panem Stefanem Mizią, wieloletnim przewodnikiem PTTK i wielkim znawcą historii oraz geografii Dolnego Śląska. Spotkania z przewodnikiem mają już swoją tradycję, odbyły się po raz czwarty i wpisują się doskonale w przygotowania do Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska, organizaowanej przez naszą szkołę przy współpracy z Klubem Przewodników PTTK Rzepiór oraz Studenckim Kołem Przewodników Sudeckich.
W tym roku spotkanie odbyło się w sali Uniwerysttu Wrocławskiego, a poprowadził je dr Janusz Łach przewodniczący Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół wrocławskich, studenci i doktoranci Wydziału Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członkowie Odziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Dziękujemy jeszcze raz panu Stefanowi za niesamowiete slajdy i ciekawe opowieści oraz dr Januszowi Łach za życzliwość i objęcie patronatem Odziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego tegorocznej 50. Olimpiady Krajoznawczej.

Agnieszka Duda i Izabela Dmowska -Głowacka