Sukces Samorządu Szkolnego

Samorząd Uczniowski zdobył I miejsce w Konkursie na najlepszy samorząd miasta Wrocławia szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014 za całokształt działalności. Uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagrody w wysokości 5 tys. zł odbyła się 3 października 2014r. w Ratuszu. Jury konkursu wyróżniło nasz samorząd szkolny za:

• dużą ilość konsekwentnych działań, w których zaangażowana była znaczna część społeczeństwa szkolnego;
  • wyróżniającą ilość przedsięwzięć angażujących znaczną część społeczeństwa szkolnego w podejmowanych działaniach;
  • rozwijanie różnych zainteresowań uczniów;
  • pozytywne opinie innych organów szkoły;
  • kreowanie wydarzeń kulturalnych, naukowych i innych;
  • zorganizowanie całego szeregu spotkań z ciekawymi ludźmi;
  • umiejętność w pozyskiwaniu sponsorów;
  • dobry klimat pracy samorządowej;
  • ładną, przejrzystą formę graficzną sprawozdania.

Mariusz Bogucki – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w ubiegłym roku szkolnym przedstawił wszystkim zebranym na uroczystości gościom – działania samorządu, omówił inicjatywy („Aktywny wf”, „Spotkania z przyszłością”) oraz podziękował władzom miasta, opiekunowi oraz innym osobom za wsparcie i pomoc w organizacji tych przedsięwzięć.