Alternatywne zakończenie „Lalki” Bolesława Prusa w wykonaniu uczniów klasy II B

13 kwietnia 2024 r. podczas Otwartych Drzwi w X LO zaprezentowali się uczniowie klasy II B, którzy w sali B104 przedstawili alternatywne zakończenie losów wybranych bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa. Inspiracją do stworzenia krótkiej formy teatralnej była propozycja p. Małgorzaty Jakubek, nauczycielki języka polskiego, która zachęciła uczniów do przygotowania spontanicznego zadania kreatywnego związanego z bohaterami „Lalki”. Wyzwanie podjęło kilkoro uczniów z klasy II B.

Scenariusz napisały: Julia Szczęsna, Arina Lepetiukha i Maja Pogorzelec.

Wystąpili:

NARRATOR – Julia Szczęsna

STANISŁAW WOKULSKI – Michał Skałecki

PROFESOR GEIST – Maja Pogorzelec

IGNACY RZECKI – Tymoteusz Pirga

IZABELA ŁĘCKA – Arina Lepetiukha

ŻONA IGNACEGO RZECKIEGO – Marta Piotrowska (wbrew autorowi uczniowie postanowili nie uśmiercać Ignacego Rzeckiego, najsympatyczniejszego bohatera „Lalki”, a nawet obdarzyli go troskliwą towarzyszką życia)

Działania zespołu wspierała (dziękujemy za pyszne ciasto!) Weronika Szczygieł, która przebrała się za arystokratkę – KAZIMIERĘ WĄSOWSKĄ.

Brawa dla uczniów za spontaniczność, kreatywność i zaangażowanie!

Serdeczne pozdrowienia dla Naszych Drogich Absolwentów, którzy odwiedzili nas w sali B104 (w swojej dawnej sali języka polskiego).

Małgorzata Jakubek