„Cyfryzacja odpowiedzialna społecznie”

Za nami druga edycja konferencji „Cyfryzacja odpowiedzialna społecznie”, wydarzenia, którego celem jest pogłębienie wyzwań, jakie stawia przez nami cyfrowy świat. 

Nasi uczniowie:Julia Lesiuk 3a, Antonina Sztonyk 3b, Andrzej Białek 3b,  Jan Kaufhold 3b, Apolonia Wranic 3d, Bartosz Machnicki 3f, Agnieszka Sosnowska3g, Michał Radomyski 3g, Michał Frontczak 3h, Aleksander Wójcik 3h, wraz z uczniami czterech innych wrocławskich szkół ponadpodstawowych, współtworzyli to wydarzenie.

🎙Już na briefingu prasowym usłyszeliśmy, że to oni – młodzi – są ekspertami świata cyfrowego i zagadnień z nimi związanych. Pracując pod okiem dorosłych specjalistów, rozwijali swoje kompetencje zakresu:

🌐higieny cyfrowej,

🌐kompetencji cyfrowych,

🌐profilaktyki cyberprzemocy,

🌐przeciwdziałania dezinformacji,

🌐wspólnot w dobie cyfryzacji,

by podczas warsztatów i krótkich prelekcji przekazywać te informacje swoim rówieśnikom i rówieśniczkom. Były to bardzo ciekawe dyskusje, zajęcia i wystąpienia, które najlepiej świadczą o tym, jak ważna jest wiedza o tych tematach i przekazywanie jej w sposób trafiający do rówieśników.

Przez kilka miesięcy pod okiem ekspertek Pań: Magdaleny Duszyńskiej oraz Izabeli Beno, przygotowywaliśmy debatę oraz tworzyliśmy warsztat na temat profilaktyki cyberprzemocy.

Konferencja odbyła się w gościnnych progach DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe, a jej gospodarzem było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Opiekun grupy

Aneta Radomyska

TVP WROCŁAW https://wroclaw.tvp.pl/75849617/konferencja-cyfryzacja-odpowiedzialna-spolecznie-w-dcf