Hania Ostrowska z klasy III C laureatką I miejsca w IX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.

10 listopada 2023 r. w XII Liceum Ogólnokształcącym odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Wisławy Szymborskiej. W tym roku obchodziliśmy stulecie urodzin noblistki.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiła rekordowo duża liczba recytatorów z wielu wrocławskich liceów ogólnokształcących i techników. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy zaprezentowali wyjątkowe recytacje wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej, wykazując się dojrzałością, umiejętnościami artystycznymi oraz kreatywnością. Był to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim był to piękny koncert poezji Wisławy Szymborskiej.

Decyzją Jury w konkursie zwyciężyły (zajmując I miejsca ex aequo): nasza Hania Ostrowska z klasy III C LO nr X (opiekun: p. M. Jakubek) za brawurowe wykonanie wiersza „Nienawiść” oraz Róża, uczennica LO nr XI za prezentację wiersza „Terrorysta, on patrzy”.

Liceum Ogólnokształcące nr X reprezentowały także: Karolina Nosek z klasy III D (opiekun: p. M. Wasielewska), Hania Szymańska z klasy I J (opiekun: p. M. Jakubek) i Maja Kręzel z klasy I G (opiekun: p. Ewa Obara – Grączewska).

Gratulacje dla Hani Ostrowskiej i podziękowania dla Karoliny, Hani i Mai.

Małgorzata Jakubek