Wrocław Koduje 2.0 oraz Misja: zaprogramuj Wrocław

13 czerwca 2022 r. w auli Politechniki Wrocławskiej odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji projektu „Wrocław koduje 2.0”. W projekcie brało udział ponad 3 tysiące uczniów z 98 wrocławskich szkół. Uczniowie przez cały rok szkolny rozwiązywali zadania programistyczne z C++ , SQL’a , Pythona oraz Javy.

W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Wojciech Wójcik z klasy 3E. W kategorii szkół X LO uplasowało się na 5 miejscu.

Jednym z elementów VI Edycji WROCŁAW KODUJE 2.0 był konkurs „MISJA: ZAPROGRAMUJ WROCŁAW”. Jego założeniem było napisanie misji programistycznej o Wrocławiu obejmującej zadania programistyczne, zagadki logiczne, fabułę i grafikę.

Zespół X Liceum w składzie:

1. Karolina Supeł – 2E
  2. Magdalena Trelińska – 2E
  3. Oliwier Lechnik – 3EN
  4. Wojciech Głomb – 1E
  5. Wiktor Sąpor – 1E

otrzymał wyróżnienie za misję „Doktor metal”. Czekamy cierpliwie na opublikowanie tej misji na stronie LNU 🙂 .

Gratulacje dla wszystkich laureatów oraz uczniów biorących udział w projekcie. Powodzenia na dalszej drodze programistycznej.

Zdjęcia z portalu wroclaw.pl