Wycieczka klasy 1g i 1a do Łodzi

W dniach 7-9 czerwca klasy 1g i 1a wybrały się na wycieczkę do Łodzi.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy dwa muzea : Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Fabryki ,gdzie dowiedzieliśmy się o historii rodziny Poznańskich, która miała duży wpływ na rozwój Łodzi. Następnie odwiedziliśmy Cmentarz Żydowski, w którym znajduje się piękny i majestatyczny grobowiec rodziny Poznańskich. Można tam było również zobaczyć miedzy innymi grób matki Juliana Tuwima.

Drugiego dnia z samego rana udaliśmy się do cerkwi św. Aleksandra Newskiego oraz do cerkwi św. Olgi, gdzie również spotkaliśmy się z popem, który opowiadał nam o religii prawosławnej. Następnie spacerowaliśmy po ulicy Piotrkowskiej, która jest najdłuższym polskim deptakiem. Mogliśmy zrobić tam pamiątkowe zdjęcie przy ławkach, na których siedzą- Julian Tuwim, W.S.Reymont. Naszym kolejnym celem było Muzeum Kinematografii, gdzie mogliśmy poznać historię kina, obejrzeć rekwizyty filmowe oraz plakaty.

W ostatni dzień odwiedziliśmy EC1, czyli Centrum Nauki i Techniki. Wysłuchaliśmy tam wykładu: Od dźwięku do koncertu- cechy dźwięku muzycznego. Mieliśmy również czas na samodzielne zwiedzanie. Później dotarliśmy do planetarium, gdzie obejrzeliśmy projekcje filmową o Karolu Darwinie i jego teorii o doborze naturalnym.

Łódź- miasto zawiedzionych nadziei i nowych możliwości. Polecamy serdecznie.

Julia Zagórska
Milena Grzywna
Natalia Lepak
Michalina Zahorska