X-ka łączy się ze światem:)!

22 listopada uczniowie grupy językowej II1R wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. Dzięki uprzejmości firmy ViDiS, która użyczyła szkole wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, uczestniczyliśmy w telekonferencji z naszymi rówieśnikami z Rosji, Wietnamu oraz Tajlandii. Tematem spotkania było przedstawienie najciekawszych zakątków naszych krajów ojczystych. Dzięki multimedialnym prezentacjom oraz filmom mogliśmy poznać najpiękniejsze miejsca Wietnamu, najciekawsze zakątki Moskwy lub dowiedzieć się, jaka temperatura panuje w Tajlandii w listopadzie. My zareklamowaliśmy naszą Małą Ojczyznę. Nasi koledzy i koleżanki z innych krajów odbyli wirtualny spacer po Wrocławiu, podczas którego zwiedzili takie miejsca jak: Hala Stulecia, Ostrów Tumski czy Stadion Miejski. Warto podkreślić, iż konferencja prowadzona było na żywo oraz w języku angielskim. Mamy nadzieję, iż w najbliższym czasie znów weźmiemy udział w podobnym wydarzeniu.

Wojciech Rajczakowski