Ruszamy z pomocą Rodzinie – Szlachetna Paczka 2016

Drodzy!

W tym roku opiekujemy się dwuosobową Rodziną: Pani Beata (42 l.) mieszka ze swoim synem, Szymonem (14 l.). Od miesiąca z Rodziną nie mieszka już mąż pani Beaty, który pod wpływem narkotyków pobił panią Beatę.

Pani Beata musi samodzielnie radzić sobie z opłatami i wszelkimi obowiązkami domowymi. Choć koszty mieszkania nie są zbyt duże, to po ich odjęciu, przy zarobkach pani Beaty, niewiele pozostaje na życie. Pani Beata jest silna i stara się zapewnić jak najlepsze warunki sobie i dziecku, często szuka dorywczych prac albo zajęć, które przyniosą dodatkową pomoc, czy to finansową, czy materialną. Chce zawalczyć o bezpieczeństwo swojej Rodziny i spokojne życie. Aktualnie najważniejszą potrzebą jest wymiana dwóch okien w jedynym pokoju w mieszkaniu, bo te, które ma Rodzina są zupełnie zniszczone: mają popękane szyby, odrapane framugi i są nieszczelne. W czasie zimy trzeba okładać je kocami, żeby do środka nie wdarł się chłód. Pani Beata będzie też wdzięczna za odzież dla siebie i dla syna. Rodzinie bardzo przydadzą się również: żywność trwała, środki czystości, ręczniki, kołdra, koc, przybory szkolne i plecak dla Szymona.

Jeżeli ktoś ma w dobrym stanie – nadające się na prezent – ubrania damskie w rozmiarze 34/XS i młodzieżowe w rozmiarze M/170 dla Szymona, bardzo proszę o przynoszenie ich do pokoju C/201.

Dary zbieramy do 5 grudnia.

Klasy będą mogły wylosować listę z niezbędnymi artykułami we wtorek 29 listopada na długiej przerwie w sali C/201.

 

                                                                                                                                                                   Wolontariat i Magdalena Frontczak