PROJEKT SLEEVEFACE, czyli ożyw książkę i pokaż jej duszę

Zapraszamy klasy do udziału w tym projekcie, który ma na celu promocję książek w naszej bibliotece i zachęcenie do ich czytania. 

Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię i  wymyśleć najbardziej interesujące i zaskakujące połączenie okładki książki z własną inwencją twórczą .

Termin SLEEVEFACE, w polskim tłumaczeniu twarzookładka, powstał w w USA 2006 roku, kiedy to do promocji muzyki użyto okładek płyt winylowych.  Następnie pomysł został przysposobiony przez bibliotekarzy i miłosników czytania, i wykorzystany do promocji książek. Zdjęcia przedstawiały osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę płyty lub książki częścią ciała. W efekcie otrzymano kreatywne i oryginalne „ożywienie” książki i nadania jej charakteru.

Udział w projekcie będzie liczony do punktacji Ligi Klas, a najlepsze prace nagrodzone. Z Sleeveface’ ów zostanie zorganizowa wystawa w szkole,  która potem zostanie zaprezentowana w bibliotece w Agorze.

Więcej informacji będzie podanych na zebraniu z przewodniczącymi Samorządu uczniowskiego.

Organizatorzy: Paweł Kierakowicz, Marlena Urbaniak, Blanka Starzycka, Maciej Michniewicz oraz Kamila Kluczek (pomysłodawca).

Opieka : p. Izabela Dmowska

Zdjęcia zostały pobrane

http://mragowo.edu.pl/sleeveface-z-ksiazka-czyli-ubierz-sie-w-ksiazke/

https://labib.pl/inspiracja/pokaz/1651/