Wyjście do Opery Wrocławskiej na spektakl „Skrzypek na dachu”

 

 Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

         Z inicjatywy Rady Rodziców chcemy zaproponować wszystkim Państwu wyjście na spektakl „Skrzypek na dachu” – Opera Wrocławska – 15.01.2017 – godz. 18.00.

         Standardowa cena biletów na ten spektakl to 120 zł (bilet normalny) i 90 zł (bilet ulgowy). W przypadku rezerwacji większej ilości biletów dla szkoły – cena biletu wynosi 60zł (bez względu na wiek). Miejsca zarezerwowane są w najlepszym sektorze na parterze.

         Oferta dla klas, wyjść indywidualnych oraz rodzinnych – krótko mówiąc dla wszystkich.

         Wszystkich zainteresowanych zakupem biletów w cenie promocyjnej (60zł) prosimy o dokonywanie wpłat u pani K.Łaszkiewicz  i pani I. Dmowskiej (w bibliotece szkolnej) najpóźniej do 25.11.2016r.

 

Skrzypek na dachu

Adaptacja powieści Szolema Alejchema opowiada o losach żydowskiej rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka.

Głównym bohaterem jest biedny mleczarz Tewje, który marzył o bogactwie i targował się z Bogiem. Wrocławska inscenizacja tego najsłynniejszego musicalu świata jest tradycyjna, bliska broadwayowskiemu pierwowzorowi – zachowuje to, co w tym dziele jest najważniejsze, dodając to, czego widz oczekuje.

W odtworzonej z pietyzmem i utrzymanej w chagallowskim nastroju Anatewce, bohaterem jest zbiorowość. Reżyser wskrzesza świat, którego już nie ma, zmiecioną przez historię żydowską wioskę z początku XX w.

Atutem spektaklu jest monumentalna dekoracja, dwustuosobowy zespół wykonawców, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra, która porzuca operowy patos, i przełamanie konwencji przez uteatralnienie scen dialogowych. Zobaczymy przedstawienie całkiem niebłahe, dające rozrywkę, ale i zmuszające do refleksji.