Jesteśmy na podium! Sukces LO nr X w VII edycji 2014/;15 Magnum Praemium Wratislaviae

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach regionalnych proponowanych przez Urząd Miejski Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Projekt funkcjonuje pod nazwą Wielka Nagroda Wrocławia i jest skierowany do wszystkich wrocławskich uczniów, a nawet przedszkolaków. Natomiast konkursy dla licealistów wyodrębniono pod nazwą Magnum Praemium Wratislaviae. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie brali udział w konkursach historycznych, krajoznawczych, fotograficznych, literackich, języka angielskiego i wokalnych. W kolejnych latach w ogólnej punktacji zajmowaliśmy miejsca: szóste, czwarte i, wreszcie w ubiegłym roku szkolnym – trzecie, czyli jesteśmy na podium! Udało nam się wyprzedzić takiego giganta jak LO nr XII, a do towarzystwa mamy LO nr VII (drugie miejsce) i LO nr III (pierwsze miejsce).

W tym roku powinniśmy wspiąć się jeszcze wyżej, ale rywale też się starają. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tematyką tegorocznej edycji Magnum Praemium Wratislaviae. Książeczka konkursowa dostępna jest w bibliotece. Warto dodać, że Konkurs Literacki X LO i Muzeum Narodowego, jak sama nazwa wskazuje, organizowany jest przez naszą szkołę.

W VII edycji 2014/;15 Magnum Praemium Wratislaviae sukcesy odnieśli uczniowie:

Dominik Rząsa – III miejsce w VII Konkursie „Wrocław na fotografii” (opiekun pani Katarzyna Łaszkiewicz)

Mateusz Korniak, Alicja Grzesiowska – I miejsce w VIII Konkursie Literackim X LO i Muzeum Narodowego ( opiekun pani Małgorzata Jakubek)

Katarzyna Wysocka – II miejsce w VIII Konkursie Literackim X LO i Muzeum Narodowego ( opiekun pani Małgorzata Jakubek)

Wyróżnienie dla grupy pani Agnieszki Dudy w XIV Wrocławskim Konkursie „Szkoła promująca turystykę”.