XVIII EDYCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ 2022 – PODSUMOWANIE II ETAPU

Dnia 26 lutego 2022 roku odbył się II etap XVII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022. Kolejny raz jesteśmy organizatorami tego wydarzenia, które przygotowujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Tym razem ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju konkurs odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim przy placu Maxa Borna 9 w sali J. Rzewuskiego.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez panią prof. Ewę Dębowską i Mirelę Kaczmarek z Instytutu Fizyki Doświadczalnej, Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

prof. Ewa Dębowska z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego (autor zadań konkursowych)

mgr inż. Ewelina Jach – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,

mgr inż. Małgorzata Kajser – Stysiak nauczyciel fizyki Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu,

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych mogli wrócić do domu.

Prace uczestników Konkursu oceniało jury w składzie:

prof. dr hab. Ewa Dębowska  – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego (autor zadań konkursowych),

mgr inż. Mirela Kaczmarek –  z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego (współautor zadań konkursowych),

dr hab. inż. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,

mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w Liceum Ogólnokształcącego nr X oraz współtwórca konkursu,

mgr Beata Krywult – Szczudło – w-ce dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu, nauczyciel fizyki,

mgr inż. Małgorzata Kajser – Stysiak – nauczyciel fizyki Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu,

Jury konkursu wyłoniło 10 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 08 kwietnia 2022 roku.

Finalistami XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022 zostali:

1.  Zofia Kuriata – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku,
  2. Kamil Jendryka – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław,
  3. Aleksander Wolski  – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Oleśnica,
  4. Kacper Drabicki – Liceum Ogólnokształcące Nr V we Wrocławiu,
  5. Michał Kot – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,
  6. Wiktor Śląszkiewicz – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,
  7. Konstancja Lechocińska – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku,
  8. Wiktor Dobrowolski – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław,
  9. Szymon Nowicki – Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław
  10. Bartosz Liss – Liceum Ogólnokształcące nr X, Wrocław,

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a nauczycielom i pracownikom z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej za ciężką i sprawną pracę.

Finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z nauczycielami 08 kwietnia na finał, który odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym Nr X we Wrocławiu.

Małgorzata Kajser – Stysiak (organizator konkursu)