Warsztaty rozpoznawania skał i minerałów z udziałem klasy 1A

Dnia 14.03.2024r. klasa 1A miała okazję wziąć udział w warsztatach rozpoznawania skał i minerałów organizowanych przez Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego.
Na początku zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w temat budowy wnętrza Ziemi oraz typów skał i minerałów występujących na naszej planecie. Następnie w grupach otrzymali określone zestawy skał, które mieli opisać, przydzielić do określonego rodzaju oraz ostatecznie nazwać skały. Klasa była bardzo zaangażowana i dzięki warsztatom mogli dowiedzieć się na czym częściowo polega praca geologa, a także poznać nazwy minerałów budujących skały, z którymi pracowali. Poznali także techniki rozpoznawania skał polegające na wykorzystywaniu różnych zmysłów – węch, smak, dotyk itp. Klasa skorzystała także z wystawy zasobów skał obecnych w Muzeum Geologicznym.
Na zakończenie uczniowie mogli również zobaczyć, które skały reagują np. z kwasem solnym i poznać zastosowanie konkretnych surowców w gospodarce.