Darmowe audiobooki z lekturami szkolnymi do pobrania

Zachęcamy do pobrania i udostępniania nowych audiobooków z lekturami szkolnymi i klasyką literatury dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Wolne Lektury.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa udostępniająca za darmo i bez rejestracji ebooki i audiobooki. W ich zbiorach znajduje się ponad 6,5 tys. tytułów, z czego ponad 1 tys. w postaci audio. Ze wszystkich ebooków i audiobooków Wolnych lektur można korzystać bezpłatnie, nawet bez konieczności zakładania konta na stronie i logowania się.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizujemy projekt „E-kolekcja lektur szkolnych i literatury do słuchania dla uczennic i uczniów z niepełnosprawnościami”. W pierwszym roku projektu przygotowano kilkadziesiąt audiobooków w formatach mp3, DAISY oraz Epub 3 MO. Jest to klasyka literatury polskiej i światowej dla dzieci i  młodzieży, przede wszystkim lektury szkolne.

Zdaniem ekspertów słuchanie audiobooków jest wartościowym sposobem kontaktu z literaturą dla uczennic i uczniów niewidomych, słabowidzących, z dysleksją, ADHD, ze spektrum autyzmu, czy z problemami z motoryką.

Poniżej znajdziecie Państwo link do strony, na której znajduje się lista tytułów audiobooków przygotowanych w pierwszym roku projektu oraz paczki plików do pobrania.

Audiobooki do pobrania