Tydzień Matematyki w LOX  – podsumowanie

Od 11 do 15 marca 2024 odbył się w naszej szkole Tydzień Matematyki.

W poniedziałek uczniowie mogli się zmierzyć z Matematycznym Origami. Pod kierunkiem p. Marleny Krzyżosiak powstały bryły składane z mniejszych, misternie wykonanych elementów.

Wtorek to czas spotkania z popularyzatorem matematyki – dr Bronisławem Pabichem. Uczniowie klas: IG, IL, IIG oraz IV uczestniczyli w wykładzie   „Matematyka jakiej nie znamy”. W czasie tego wykładu omawiane były następujące zagadnienia: Inwersja w kole. Rozkłady wielościanu na przystające części. Układanki 3D. Koordynatorem działań była p. Monika Dudek.

Środa upłynęła pod znakiem Sudoku. Już po raz trzeci pod opieką p. Sławomira Matysiaka odbył się Szkolny Konkurs Sudoku, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tym roku najwyższe wyniki uzyskali:
I   miejsce    Dominika Górna 2D
II  miejsce  Konrad Skowron 4D
III miejsce  Alicja Herba 2D.

Pod znakiem Liczby Pi odbył się w czwartek w naszej szkole jej Międzynarodowy Dzień.
W szkolnej auli uczniowie klas I mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi bohaterki dnia. Następnie w Wielkim Teście  Wiedzy o Liczbie mogli zmierzyć się z pytaniami, na które odpowiadali na platformie Quizizz. Liczyła się wiedza i czas odpowiedzi.

Najwięcej punktów uzyskali:

I grupa                                                           II grupa

I miejsce:  Natalia Telego 1j,                         I miejsce: Kornelia Kromer, Bartosz Urbaniak 1g,

II miejsce: Filip Tora 1a,                                 II miejsce: Kamil Kluczewski 1m,

III miejsce: Hanna Górna 1b,                         III miejsce: Kornelia Kruczyńska 1k.

W tym  odbył również konkurs na zapamiętanie rozwinięcia dziesiętnego Liczby ,
w którym udział wzięło 13 osób. Zwycięscy to:

I miejsce: Zofia Ferenc z 4f podała prawidłowo 387 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby ,

II miejsce: Maksymilian Jarzębiński  3g  –  206 cyfr,

III miejsce: Milena Gała 2d  –   165 cyfr,

IV miejsce: Błażej Krzysztofik 1h  –  134 cyfry.

Podsumowaniem święta była inicjatywa ustawienia się uczniów i nauczycieli w kształt
liczby  na placu przed szkołą. Udało się, co można zobaczyć na zdjęciu.

Organizacją tego dnia byli uczniowie z klas 2e, 3e i 3g pod opieką p. Moniki Dudek, p. Marleny Krzyżosiak i p. Zuzanny Wrońskiej.
Podziękowania dla p. Magdaleny Wilkockiej za pracę w komisji konkursowej.

Ostatnim akcentem był Memoriał Natalii Bieńkowskiej: Konkurs matematyczno – logiczny z elementami  j. angielskiego, który odbył się w piątek. Organizacja to p.Monika Dudek i p.Marta Szynkiewicz – Salman  oraz ucznice z klasy 2g: Patrycja Gajewska, Zuzanna Korzeniewska, Aleksandra Lejman i Karolina Nietrzeba.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Krzysztof Rakowicz, Wiktor Sąpor, Samuel Płecha  (3e),

II miejsce: Mateusz Kołodziej, Angelina Domeradzka, Vadim Seryukov  (3d),

III miejsce: Natalia Maciantowicz, Jakub Styperek, Filip Rendzi (3g),

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezach, które odbyły się w minionym tygodniu.