,, Urodzinowe Kilometry Dla L’Arche”

Wolontariat LO X  przyłączył się do świętowania 18 rocznicy swojej działalności Wrocławskiej wspólnoty L’Arche, biorąc udział w akcji charytatywnej ,, Urodzinowe Kilometry Dla L’Arche”

Wspólnota ta stworzyła dom dla  swoich podopiecznych- osób z niepełnosprawnością intelektualną, w którym mieszkają oni wraz ze swoimi asystentami. Wszyscy dbają o to, by w panowała tam rodzinna atmosfera, pełna ciepła i wzajemnej życzliwości. Niestety wraz z upływem lat dom wymaga remontu, a zwłaszcza taras, który jest miejscem, gdzie podopieczni spotykają się  z przyjaciółmi, rodziną, wolontariuszami. Remontu wymagają  też podjazd i wejście do domu, z których odpadają kafle. Staje się to coraz bardziej niebezpieczne dla mieszkańców i pracowników, szczególnie tych poruszających się na wózku lub o kulach.  

Aby zebrać potrzebne środki na remont organizatorzy akcji zorganizowali dwuetapowy bieg urodzinowy, który tak naprawdę może być jakąkolwiek formą aktywności fizycznej.

Pierwszym etapem była wspaniała inauguracyjna impreza, w której uczestniczyliśmy w roli wolontariuszy pomagających w różnorakich zadaniach. Między innymi mierzyliśmy czas startującym zawodnikom, wydawaliśmy ciasta i napoje, ale także niektórzy z nas brali przyłączyli się do biegających zawodników.

Wzięliśmy również udział w drugim etapie akcji, jakim jest bieg wirtualny, do którego można jeszcze się przyłączać, do końca czerwca, szczegóły na https://www.larche.org.pl/wroclaw/bieg-charytatywny

Połączyliśmy tą akcję z  obchodami Dnia  Dziecka, podczas którego uczniowie klas 1a,1d i 1c wspólnie wykonywali plakaty promujące akcję, a potem wyszli na spacer, by nabić urodzinowe kilometry  dla L’Arche. Zebrane podczas akcji środki przekazaliśmy na https://zrzutka.pl/t3vjz7. Do akcji przyłączyła się również klasa 2cn, która zakupiła ,, startową cegiełkę” i wybrała swojego reprezentanta w biegu.

 Jak widzimy można w różny sposób przyłączać się do tego szczytnego dzieła, robiąc coś dla innych, ale również dla siebie. Aktywność fizyczna jest nam niezmiernie potrzebna. Aneta Radomyska- opiekun wolontariatu