POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „BĄDŹ JAK … MOVIE STAR”

Liceum Ogólnokształcące nr X i Szkoła Podstawowa nr 8 we współpracy z Dolnośląskim Centrum Filmowym zorganizowały pierwszą edycję Powiatowego Konkursu Fotograficznego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Bądź jak Movie Star!”, który odbył się w związku ze 110. rocznicą istnienia kina we Wrocławiu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 czerwca 2021 r. o godz. 11.00 w sali „Lwów” Dolnośląskiego Centrum Filmowego, ale już tydzień wcześniej 1 czerwca czyli w Dniu Dziecka została otwarta w chill roomie DCF wystawa, na której można było oglądać nagrodzone prace konkursowe.

Konkurs cieszył się wśród dzieci i młodzieży ogromną popularnością. W sumie nadesłano 76 fotografii konkursowych: 47 ze szkół podstawowych i 29 ze szkół średnich. Uczestnicy udowodnili, że znają i kochają sztukę filmową, a tzw. „kultowe postaci i sceny filmowe” są im bliskie. Dzięki udziałowi w  konkursie „Bądź jak Movie Star” poczuli się jak gwiazdy filmowe i, chociaż na chwilę, przełamali nudę i smutek czasu pandemii, izolacji i nauki zdalnej.

Katarzyna Łaszkiewicz