Noc z geografią dla maturzystów

Przed nami druga część Nocy z geografią dla maturzystów. Projekt, w którym geografowie i geolodzy z Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego postanowili wspomóc maturzystów w okresie intensywnej nauki, organizując dla nich wieczorne wykłady o charakterze repetytoryjnym. Wykłady w dwóch terminach – 16 kwietnia i 23 kwietnia. W sumie wygłoszonych zostanie siedem wykładów, a każdy z nich potrwa godzinę. W trakcie 15-minutowej przerwy po każdym odczycie będzie możliwość zadawania pytań naukowcom, jeśli jakieś zagadnienie będzie ciągle budziło wątpliwości.
16 kwietnia uczniowie dowiedzieli się między innym o tym, na czym polega rzeźbotwórcza rola procesów wietrzeniowych, ruchów masowych i lodowców, jakie czynniki decydują i decydowały o lokalizacji przemysłu, a także czym są odwzorowania kartograficzne i jakie są ich rodzaje.
W piątek 23 kwietnia naukowcy opowiedzą o genezie trzęsień Ziemi, klimacie obszarów górskich i wybranych zagadnieniach z zakresu geografii osadnictwa i geografii politycznej.

Organizatorami Nocy z geografią są: Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział Wrocławski Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego

Link do spotkania

Zapraszamy
Agnieszka Duda i Joanna Stępień