RANKING NAJLEPSZYCH LICEÓW I TECHNIKÓW PERSPEKTYWY 2021 OGŁOSZONY! MAMY TYTUŁ „SREBRNEJ SZKOŁY 2021”

W  rankingu „Perspektyw” zmierzyły się wszystkie polskie licea i technika.  Kapituła Rankingu oceniała szkoły na podstawie trzech kryteriów:

  • sukcesy w olimpiadach 25%,
  • matura – przedmioty obowiązkowe 30%,
  • matura – przedmioty dodatkowe 45%
  • (dla techników – przedmioty zawodowe)

W tym roku znaleźliśmy się na 479 miejscu w Polsce, co oznacza, że utrzymaliśmy tytuł „Srebrnej Szkoły” i nadal możemy się chlubić  srebrną tarczą. Wynik taki cieszy tym bardziej, że od blisko roku szkoła funkcjonuje zdalnie, a metod pracy zdalnej uczyliśmy się wszyscy na bieżąco, pokonując milion wyzwań i ograniczeń. „Srebrna Tarcza” daje nam zatem ważną informację, że jako szkoła umiemy radzić sobie z problemami, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie włożyli maksimum wysiłku w to, żeby czerwcowe matury 2020 poszły dobrze, a ich wyniki pozwoliły absolwentom Dziesiątki dostać się na wymarzone studia!

Gratulujemy Dyrekcji, że potrafi zarządzać „pandemiczną szkołą. Gratulujemy Nauczycielom, że umieją efektywnie pracować w każdych warunkach! Gratulujemy Rodzicom, że stworzyli swoim dzieciom warunki i dobry klimat do pracy zdalnej.

GRATULUJEMY ABSOLWENTOM 2020 dobrze zdanej matury! Gratulujemy też tego, że, przygotowując się do egzaminu dojrzałości w atmosferze niepewności, lockdownu, braku bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami,  zdali wspaniale pierwszy ważny egzamin z życia!