Agnieszka Pisarek wyróżniona

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, w tym roku poświęcony poezji księdza Jana Twardowskiego, odbył się po raz szósty, jednak pierwszy raz w formule online. Zadaniem uczestników była recytacja lub wykonanie wokalne wybranego wiersza „poety od biedronek”. Jury oceniało wykonania pod względem interpteracji, dykcji, choreografii i kostiumów. Duże znaczenie miało również ogólne wrażenie artystyczne.

Organizatorki konkursu, Katarzyna Kocińska oraz Aleksandra Golian – nauczycielki-bibliotekarki z Liceum Ogólnokształcącego nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu, podkreślają, że w tej edycji konkurs odbył się na wysokim poziomie, a uczestnicy byli dobrze przygotowani i starannie dobrali repertuar. Na szczególną uwagę zasłużyło wykonanie wiersza Niewidoma dziewczyna Sary Sarzyńskiej, pozostałych uczestników dzieliły niewielkie różnice punktowe.

Wyniki zostały ogłoszone 19 listopada. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Agnieszka Pisarek z klasy 3e, zdobyła wyróżnienie, recytując wiersz zatytułowany Nic nie wiedzieć. Wyniki całego konkursu prezentują się następująco:

I   miejsce Sara Sarzyńska – LO Nr XII
II  miejsce Wiktoria Podborowska – LO Nr XVII