Sukces! Tak się kończy rok pracy. Justyna Czuchrij laureatką I miejsca w konkursie Wędrówki szlakiem wartości 2020

Od lat marzył o wyjściu poza ramy i przekonaniu się, jak smakuje trawa malowana pastelami oraz czy na obrazach bez wyraźnego nieba faktycznie jest tylko jedna pora roku. – to dopiero początek, jedne z pierwszych zdań, które wiodą czytelnika przez pola i ogrody – krajobrazy  sztuki. Justyna Czuchrij, autorka najlepszej pracy w konkursie Wędrówki szlakiem wartości 2020, zaufała swojemu talentowi, wrażliwości językowej i wiedzy humanistycznej, tworząc tekst na konkurs pod hasłem Moje podróże. „Świat jest księgą. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę”.

Justyna zaprasza czytelnika  do podróżowania między obrazami, do odkrywania na nowo postaci utrwalanych na płótnach. Namalowani nie tylko na zawsze zastygają w tej samej pozie, ale ich gama tematów do poruszenia zawęża się do jednej sceny. W trójwymiarowym świecie aktorami jednej roli nie chce się ozdabiać pokoju.

[…] Pierwszy raz znajdował się z kobietą na jednym obrazie… i po raz pierwszy poczuł bryzę. Morski wiatr. Przeszyło go ciepło, rozszerzyły mu się źrenice, a jego serce jakby przyjęło inny sposób bicia.

Autorka zaprasza także na wędrówkę „między” słowami, frazami, by na świeżo poznawać uroki czytania. Piękno książek. Wartości.

Justyna Czuchrij w tym roku sporo się napracowała. Dotarła przecież do okręgowego etapu L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. I – mam nadzieję – to jeszcze nie koniec Jej wędrówek po świecie wartości, w tym wiedzy.

Justyno, wielkie gratulacje!

Ewa Obara-Grączewska