Konkurs o Janie Pawle II_podsumowanie i kolejne zadanie

Do internetowego konkursu przygotowanego przez nauczycieli SP8, LOX oraz Centrum Kultury im. Jana Pawła II we Wrocławiu zgłosiło się ponad 60 uczestników w tym liczna grupa uczniów z XLO – w ramach zaliczenia na ocene celującą z religii;) 

 Zad 1_podsumowanie – Biografia Jana Pawła II
Bardzo dziękujemy za liczny udział pierwszym zadaniu Internetowego konkursu o Janie Pawle II. Uczestnicy reprezentują wiele środowisk i są w różnym wieku. Bardzo nas cieszy spora grupa młodzieży.
Najłatwiejsze okazały się zadania dotyczące podstawowych danych biograficznych, jak data urodzin, imiona rodziców, plany życiowe i wybór studiów, miejscowości związane z Ojcem Świętym. Zależało nam, by zwrócić uwagę na relacje ojca i syna, ich przyjaźń, wychowanie religijne, świadectwo głębokiej wiary. Uczestnicy bardzo dobrze odpowiadali na te pytania, padało powyżej 70% prawidłowych odpowiedzi.
Najtrudniejsze okazało się, a bywało też w poprzednich latach, pytanie o Jana Tyranowskiego, nieśmiałego krawca z krakowskiej parafii w Dębnikach, który miał niezwykły wpływ na kształtowanie się osobowości i duchowości Karola Wojtyły. Nazwano „duchowym alpinistą”, co w doskonały sposób odzwierciedla głębię jego wiary, wytrwałość i poświęcenie. Zachęcamy z całego serca do poczytania do niezwykłym krawcu zafascynowanym św. Janem od Krzyża i innymi mistykami: https://ekai.pl/sluga-bozy-jan-tyranowski-duchowy-alpinista/
Można też obejrzeć film: https://www.youtube.com/watch?v=iWoiboSFLeI

Zapraszamy do drugiej (zobacz zadanie.pdf) i trzeciej części konkursu. Zgłoszenia na konkjp2@gmail.com

Małgorzata Juźwin