Czytamy!!!

Ci, którzy czytają, wiedzą, że żyją piękniej… Trzeba jednak o tym przypominać i dlatego 6 września w LO nr X podczas piątkowych lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom. A wszystko to w ramach Narodowego Czytania i Wrocławskiego Czytania (7.09.) Krótko o dzisiejszym święcie napisała Justyna Czuchrij, a zdjęciami zilustrowała Natalia Napierała (uczennice 2b):

Cala Polska czytać chce nie tylko już dzieciom, ale i dorosłym. Wiadomo – mityczny statystyczny Polak rekordów w znajomości klasyków nie bije.  Zapobiegając urzeczywistnieniu tych krzywdzących mitów, nasze polonistki i inni nauczyciele zadecydowali o przeciwdziałaniu. Przez cały dzień, nie tracąc rezonu i nie zważając na przeponę, zaznajamiali swych uczniów z klasykami gatunku noweli, między innymi: Prusowską Katarynką oraz innymi pozytywistycznymi utworami. W salach lekcyjnych można było również posłuchać prozę Kornela Filipowicza, Marka Hłaski czy pisarza związanego z Wrocławiem – Tadeusza Różewicza.

Uczniom sam pomysł bardzo przypadł do gustu (choć nie każdy repertuar budził zachwyt) – z przyjemnością słuchali i prosili o więcej podobnych lekcji. Na dowód tego, że Żeromski nie jest jednak tak straszny, prezentujemy poniższe zdjęcia.