Kamila Kuźniak i Miłosz Waśniewski laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”

 

10 maja 2019 r. Komisja Konkursowa oceniająca prace w konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, dokonała oceny prac i przyznała   tytuły laureatów – nazwiska wyróżnione podkreśleniem zrobiły na komisji szczególne wrażenie. Konkurs od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi a komiks przeżywa drugą młodość. Lista uczestników była rekordowo duża – w tym roku wpłynęło ponad 400 prac. 

To właśnie Kamila i Miłosz – ich nazwiska podano z podkreśleniem – wyróżnieni i nagrodzeni tytułem laureatów za piękną plastycznie  i autentycznie przejmującą  pracę, podejmującą niezwykłe trudny temat obozu w Auschwitz i  zbrodniczej działalności dr Mengele. Nagrodzoną pracę „Engel des Todes” można ogladać w czytelni – zapraszamy.

Przy okazji – Autorzy dziękują Pani Sabinie Cichej za korektę językową.

Kamili i MIłoszowi gratulujemy!