Ogólnopolski Konkurs Turbolandeskunde

Udział 5 drużyn w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego organizowanego przez PSNJN.

7 grudnia w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Tematem tegorocznego konkursu jest Austria. Uczniowie musieli wykazać się obszerną wiedzą m.in. na temat ważnych wydarzeń z historii tego kraju, a także znajomością zabytów, znanych osobistości świata kultury, polityki, sportu oraz wiedzą geograficzną.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego wyłoniliśmy zwycięską drużynę, która 8 marca 2019r. będzie reprezentowała X LO w etapie regionalnym. Zwycięska drużyna to uczniowie klasy II E Weronika Domczewska, Patrycja Poznalska i Karol Małecki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.