Warsztary w Muzeum Geologicznym z udziałem klasy II A

W dniu 22 listopada 2018 uczniowie klasy II A uczestniczyli w warsztatach z rozpoznawania skał zorganizowanych i przeprowadzonych przez pracowników Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.  Na warsztatach uczniowie klasy realizującej program geografii rozszerzonej uczyli się jak odróżnić skałę osadową od skały metamorficznej lub magmowej. Dowiedzieli się jak opisać teksturę, a jak strukturę skały i w jaki sposób bada się skład mineralny. To była pierwsza część zajęć z projektu Szkoła w Mieście.
W drugiej części odbył się Spacer Literacki z przewodnikiem panią Małgorzatą Urlich – Kornacką, która poprowadziła klasę przez miejsca we Wrocławiu związane z literaturą  i filmem. Temat spaceru bardzo ciekawy a do tego świetny przewodnik. Na pewno wrócimy jeszcze w cieplejszej porze roku do kolejnych opowieści pani Małgosi o Wrocławiu.

Agnieszka Duda