Prelekcja w American Corner

Dnia 24 września 2018 r. klasa 1E uczestniczyła w prelekcji połączonej z konwersatorium w Amerykańskim Centrum Informacji i Kultury Amerykańskiej American Corner na temat: „The Dictionary as Data: What the Online Dictionary Tells Us About English.” Uczniowie mieli okazję posłuchać i porozmawiać z Peterem Sokolowskim – leksykografem o polskich korzeniach, choć nie mówiącym po polsku, oraz  Jen MacArthur – pracownikiem Konsulatu Amerykańskiego w Belgradzie. Klasa poznała  historię powstawania słowników języka angielskiego (począwszy od pierwszego amerykańskiego słownika Merriam Webster), dowiedziała się jakie ważniejsze zmiany nastąpiły w słowach angielskich w przeciągu ostatnich dziesięcioleci oraz jakie historyczne fakty ukryte są w słowach. Oprócz dużej dawki wiedzy, uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w rozmowie z prelegentami.

Weronika Kałwa, kl. Ie