Warsztaty teatralne przed premierą spektaklu „Pani Furia”

17 maja 2018 r. uczniowie klasy I E i II B uczestniczyli w warsztatach poświęconych adaptacji teatralnej. Podczas zajęć, które prowadziła pani Katarzyna Migdałowska z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, uczniowie badali mechanizm adaptacji, tworzyli własne adaptacje różnych tekstów kultury, a następnie poszczególne grupy prezentowały wyreżyserowane przez siebie własne scenki dramatyczne.

Uczniowie poznali fragmenty „Pani Furii” oraz przyjrzeli się różnym przekształceniom tekstu (pierwotnie była to powieść Grażyny Plebanek): autorskiemu, dramaturgicznemu i reżyserskiemu. Efekt tych działań zobaczymy już wkrótce na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Uczniowie klasy I E i II B pracowali z zaangażowaniem, wykazując się niezwykłą pomysłowością. Zadania były trudne, ale poszczególne klasy i grupy poradziły sobie z nimi doskonale.

Okazało się, że potraficie ze sobą współpracować, jesteście dobrymi obserwatorami, potraficie krytycznie myśleć, a niektórzy z Was znakomicie posługują się ironią, pamiętają o puencie, a także pięknie czytają teksty.

Brawo!

Małgorzata Jakubek