Podwójny sukces w ogólnopolskim konkursie „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie !

 

Karolina Byś, Marta Woroniak i Kamila Kuźniak zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”!!!  Brawo – to podwójny sukces uczennic klasy IB!

Dziewczęta są autorkami dwóch komiksów:

„Pomarańczowi bohaterowie w czerwonych czasach” – komiks autorstwa Marty Woroniak i Karoliny Byś, to oparta na faktach, pełna humoru i żartu, opowieść o akcjach i happeningach Pomarańczowej Alternatywy, bo właśnie żartem z władzą komunistyczną walczył Major Frydrych i jego koledzy.  

„Zapomniani” to tytuł komiksowej opowieści o bezimiennych bohaterach II Korpusu gen. Andersa , którego autorką jest Kamila Kuźniak – to z kolei poruszająca opowieść o cichym bohaterze, którego po wielu brawurowych akcjach śmierć zabrała wtedy, gdy inni wracali już do domu po zakończeniu ostatniej bitwy Korpusu pod Bolonią. Taka ironia losu, przypadkowa mina,odebrała życie jednemu z najodważniejszych i najbardziej honorowych żołnierzy Andersa. (Scenariusz i realizacja – Kamila Kuźniak).

Sukces jest tym większy, że liczba prac konkursowych rośnie z roku na rok i w tym roku była znowu rekordowa, komisja wybrała laureatów spośród ok. 300 nadesłanych prac – I to wśród nich są nasze dziewczyny – Marta, Karolina i Kamila.

Zachęcam wszystkich  do obejrzenia i poczytania nagrodzonych prac. Zostaną zamieszczone na stronie naszej szkoły w najbliższym czasie.

BRAWO!