Drzwi Otwarte LO nr X

W sobotę 14 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień poświęcony prezentacji szkoły – Drzwi Otwarte LO nr X. Wraz z nauczycielami zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych gości, między innymi spektakl muzyczny „Sweet dreams”, którego wykonawcami byli uczniowie z „Utalentowanej Dziesiątki”.

            Tego dnia każdy mógł w murach naszej szkoły znaleźć coś dla siebie. Osoby zainteresowane profilem biologiczno- chemicznym miały szansę wziąć udział w pokazach chemicznych, jak też oglądać przez mikroskopy różnorodne okazy w gabinecie biologicznym. Osoby zainteresowane klasą z rozszerzoną fizyką mogły wstąpić do pracowni fizycznych,  gdzie wiele dowiedzieli się o różnych zasadach oddziaływań oraz różnych energiach występujących wokół nas. W pracowniach polonistycznych uczniowie oglądali prezentacje o literaturze, sztuce i filozofii, przygotowane przez starszych kolegów, a także różnorodne  humanistyczne publikacje. W gabinecie geograficznym zachęcano do Kółka Turystycznego, a także do działań związanych z pierwszą pomocą. Kandydaci zostali również zapoznani z szeroką ofertą edukacyjną umożliwiającą rozwijanie umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego, takich jak Dyplom DSD II, projekt Kinema oraz udział w wymianie młodzieży.

Każda z osób odwiedzających tego dnia naszą szkołę mogła zaznajomić się na miejscu z ofertą edukacyjną oraz świetnie wykwalifikowaną kadrą nauczycielską, która starała się odpowiedzieć na każde zdane jej pytanie, a w bloku sportowym odbywały się przez cały czas trwania Dnia Otwartego zajęcia sportowe oraz pokazy tańca.

Miejmy nadzieję, że ten dzień pomógł młodym umysłom w wyborze ich przyszłej szkoły i ponownie zobaczymy te twarze pełne energii już we wrześniu, kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny.

 Dariusz Wacław 1B