Dzień Wiosny w naszej szkole

Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole świętowaliśmy „przebudzenie mocy” .  Wraz  z nauczycielami zorganizowaliśmy wiele atrakcji, aby uprzyjemnić wszystkim ten dzień. Dla kochających sport odbyły się turnieje sportowe klas 1 i 2 w koszykówce i piłce nożnej. Dla tych, którzy wraz z wiosną chcą zadbać o zdrowy styl życia, był wykład pani dietetyk Diany Pierzgały (WCDN) oraz prezentacja nt. roli wody w życiu człowieka przygotowana przez pracowników EKOCENTRUM. Dla pasjonatów tańca, był pokaz tańców towarzyskich, który poprowadzili uczniowie: Kaja Snopek i Daniel Mrozek. „Przebudzenie mocy” nie mogło się odbyć również bez wspólnego tańczenia belgijki. Natomiast nasi 3-klasiści brali udział w premierowym pokazie sztuki teatralnej „Wesele” S. Wyspiańskiego zorganizowanym przez klasę 1 c. Klasy 1 i 2 przygotowały stoiska ze zdrową żywnością i rywalizowały o miano najzdrowszego „stoiska mocy”. Wygrała klasa 1d. W  W konkursie na plakat o wodzie jako źródle życia zwyciężcą została klasa 2f.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem było odsłonięcie źródełka wody pitnej na 1 piętrze oraz informacyjnych tablic kredowych, na których każdy uczeń może napisać swoje ogłoszenie, aforyzmy, pozdrowić kogoś itd. Wielkie, więc brawa dla Pawła Kierakowicza, ucznia klasy 3b, który jest inicjatorem tego przedsięwzięcia. Niech moc będzie z Wami!

Dariusz Waclaw 1b