Konferencja Future City. Zarabiaj w zawodach przyszłości.

05.02.2018 odbyła się konferencja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Future City – Zarabiaj w zawodach przyszłości. ” w szkole ZSA-E przygotowana przez organizacje: Doradcy Przyszłości i Biuro Karier. Celem tej konferencji było zapoznanie młodych ludzi z wrocławskimi projektami i przędsiębiorstwami, które stawiają na rozwój osobisty, kreatywność, połączenie pasji z zawodem. W programie konferencji wystąpili przedstawiciele małych firm, którzy wiedzą jak osiągnąć sukces. Nieoczekiwany występ miała nasza uczennica Karolina Nogacka, która została poproszona przez prelegenta pana Wojciecha Majerana z Fundacji Ligi Niezwykłych Umysłów, o współprowadzenie jego częsci spotkania i opowiedzenie, w jaki sposób można we współpracy z Fundacją rozwijać swoje zainteresowania związane z programowaniem. Po przerwie odbyła się dyskusja, gdzie młodzież rozmawiała o tzw. przemyśle kreatywnym, o nowych zawodach w przyszłości, problemach w drodze do realizacji marzeń. Konferencja jest inauguracją  trzymięsięcznego projektu, w którym uczniowie będą realizować prawdziwe zlecenia dla klientów z różnych branż, zdobywać umiejętności na polu informatycznym, marketingowym, designerskim i społecznym. W tym przedsięwzięciu uczestniczyli: Karolina Nogacka, Rafał Rejek, Marta Biszko, Oliwia Klimaszewska, Dariusz Wacław.