Wycieczka Koła Turystycznego Dziesiątka na Ślężę 22.10.2017

22 października o bardzo deszczowym poranku rozpoczęła się wycieczka Koła Turystycznego na Ślężę. Deszcz nie przeszkodził nikomu, wszyscy z uśmiechem a niektórzy  ze śpiewem na ustach stawili się na czas na dworcu PKS Wrocław Główny. W Sobótce deszcz padał dokładnie do godziny 10, zdążyliśmy zmoknąć (niektórzy mocno) w drodze do Schroniska pod Wieżycą. Po ciepłej herbatce w schronisku, śniadaniu i przekąskach, w dobrych humorach oddaliśmy się pod opiekę przewodników górskich. Monika Szyrmer i Grzegorz Płoska poprowadzili  grupę  nieustraszonych  turystów na sam szczyt Ślęży po drodze opowiadając  o ekosystemach, roślinach, zwyczajach zwierząt , ochronie przyrody w masywie.  Bardzo dziękuję uczniom za entuzjazm i uśmiech i już zapraszam na kolejną wycieczkę 25-26 listopada w Góry Stołowe.

Z turystycznym pozdrowieniem
Agnieszka Duda