Jak zostać MIEJSKIM ODKRYWCĄ? Warsztay Ekocentrum 19.10.2017

O tym  jak można zostać miejskim odkrywcą przyrody przekonali się uczniowie klasy 1 A i 1 C zgłoszeni do projektu realizowanego w Ekocentrum. W dniu 19 października odbyła się pierwsza część warsztatów. Ile dżdżownic przynosi bocian do gniazda aby nakarmić małe, jak wyglądają buki dla nietoperzy i gdzie je można spotkać w Parku Staszica, co ułatwia przenoszenie nasion niektórych drzew oraz historie drzew i krzewów w parku.  Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów  – przyrodników Monikę Szyrmer oraz Magdalenę Berezowską – Niedźwiedź.  W drugiej części (16 listopada) uczniowie przygotują i przedstawią swoje własne pomysły na odkrywanie przyrody w najbliższym otoczeniu. Czekamy na kolejne niezwykłe spojrzenie i eksplorację różnych zakamarków miejskiego ekosystemu.