INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dzisiaj powitaliśmy w naszej szkole 63 rocznik pierwszoklasistów, co świadczy o tym, jak stare i zasłużone dla edukacji wrocławian jest nasze liceum. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi, który stanowią: Maciej Hofbauer, Edyta Łabędzka i Karolina Mulewska. Później pierwszoklasiści poznali  krótką historię szkoły i jej patronkę Stefanię Sempołowską, której portret prezentuje film uczniowski „Duch patronki w życiu Dziesiątki”.

Pani dyrektor Małgorzata Kaźmierska powitała pierwszoklasistów słowami otuchy i zachęty do wytrwałości w nauce i realizacji celów. Przedstawiła różnorodne formy działań rozwijających uczniowskie pasje i talenty.

Kilka ciepłych słów skierował też do młodszych kolegów przewodniczący szkoły Maciek Mamys. Zaznaczył, że nauka w liceum to pierwszy poważny krok w dorosłość , czyli branie odpowiedzialności za dokonywane wybory.

Również dla dodania pierwszakom otuchy i zbudowania miłej atmosfery śpiewał i grał Karol Rajter.

Spotkanie poprowadzili: Agnieszka Grabka i Karol Olanin. O nagłośnienie zadbał Piotr Kwak.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II f z wychowawcą panią Joanną Kędrzyńską oraz pani  Katarzyna Łaszkiewicz.