Narodowe Czytanie w Ogrodzie Botanicznym

W sobotę w Ogrodzie Botanicznym odbyła się 6 edycja ogólnopolskiej akcji Czytania Narodowego. Od początku wspieramy naszym udziałem to przedsięwzięcie, które we Wrocławiu zainicjowane jest w ramach programu „Cały Wrocław czyta”. Czytaliśmy Mickiewicza, Fredrę, Sienkiewicza (2X), Prusa, a w tym roku Wyspiańskiego. Głośne czytanie „Wesela” rozpoczęła żona prezydenta Wrocławia, pani Anna Dutkiewicz, od której otrzymaliśmy lekturę z autografem i pamiątkową pieczątką. Czytanie drugiego fragmentu odbyło się przez naszych uczniów: Kornelię Tymków i Macieja Mamysa (akt III sc. 37). Oprócz czytania można było uczestniczyć w konkursie poszukiwania złotego rogu lub zgadywania aforyzmów z dramatu. Atrakcją spotkania był występ zespołu ludowego i pokaz strojów ludowych seniorów WCRS. Oprawę fotograficzną wykonała Weronika Waluchowska.

Izabela Dmowska, Biblioteka szkolna