II Miejsce piłkarzy X LO w Mistrzostwach Wrocławia

W eliminacjach Mistrzostw Wrocławia trafiliśmy do grupy C. Jako mistrzowie strefy wschód zmierzyliśmy się kolejno z: ZS nr 23 remisując 2:2 po golach [Jasińskiego, Lisa], z LO V wygraliśmy  4:1 [Chudyk, Jasiński, Kordela, Lis] i wygraliśmy walkowerem  3:0 z XI Liceum. Te wyniki pozwoliły nam awansować z 1 miejsca w grupie do dalszej fazy turnieju.

W ćwierćfinale Mistrzostw Wrocławia w grupie X zmierzyliśmy się z VII LO. Niestety musieliśmy uznać wyższość naszych rywali i po słabej grze z naszej strony, indywidualnych błędach przegraliśmy 1:3.  W następnym meczu musieliśmy wygrać z I LO aby awansować z drugiego miejsca w grupie do połfinału. Po czterech golach Lisa, Jagodzińskiego i Kuleby wygraliśmy 6:3.

W półfinale czekał na nas rywal z wysokiej półki, czyli IX LO. Wygrana jednak nie przyszła łatwo, przegrywaliśmy 0:2, ale podnieśliśmy poprzeczkę wysoko. Wygrana  5:2 po trafieniach Lisa x 3, Jasińskiego x 2 dała nam upragniony finał.

W meczu finałowym czekał na nas zespół VII liceum, który w drugim półfinale pokonał zespół ZSTiE. Walka o każdy cm boiska zaczęła się od samego początku meczu, niestety rywale strzelili pierwsi  bramki a my goniliśmy. Na 6 minut przed końcem meczu Jasiński strzelił gola i mieliśmy szanse na remis… Zaczęła się brutalna gra naszych przeciwników, czerwona kartka dla zawodnika przeciwnej drużyny i 4 minuty ostatnie graliśmy w przewadze liczebnej. Wyprowadziliśmy piękną akcję i nasz napastnik z dwóch metrów przestrzelił obok słupka. Niestety to był koniec marzeń,  bo nie udało się powtórzyć „złota” z poprzedniego roku.

Ale II MIEJSCE w Mistrzostwach Wrocławia dla drużyny bez boiska to i tak WIELKI SUKCES.