Historyczna chwila… Projekt „Wrocław-Północ, kiedyś i dziś”

Dnia 30.01.2017 w naszym Liceum odbył się pokaz prezentacji nt. Wrocławia – tym razem jednak przed zupełnie inną publicznością – na sali widzami byli bowiem nie tylko uczniowie z klasy III A, ale również osoby mieszkające na osiedlach i dzielnicach niedaleko naszej szkoły. Klasa II B i Kacper Sania przybliżyli im historię miasta, w którym mieszkają, a także zaprezentowali zdjęcia porównawcze, na zasadzie „jak było-jak jest”. Nie tylko uczniowie dzielili się swoją wiedzą – również zaproszone osoby opowiadały, jak zmieniał się Wrocław z ich perspektywy – na przerwie, podczas poczęstunku gości herbatą, kawą i ciastami, to prezentujący dowiadywali się o swoim mieście od jego mieszkańców, którzy jak się okazywało znali odpowiedzi na mnóstwo nurtujących pytań. Po zakończeniu prezentowania, uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi zrobili zdjęcie, a później podziwiali wystawę o wielokulturowości Wrocławia przygotowaną przez uczniów klas pierwszych, która wisi obok biblioteki szkolnej.

Jesteśmy niezwykle zmotywowani tą historyczną chwilą. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy spotykają się razem uczniowie i lokalna społeczność! Warto rozmawiać, otwierać się na innych i głębiej spoglądać na otaczającą nas przestrzeń.