Widowisko „Droga do niepodległości 1918” z udziałem uczniów naszej szkoły

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w widowisku plenerowym  „Droga do Niepodległości 1918” w Społecznym Muzeum Militarnym we Wrocławiu przy ul. Pełczyńskiej 33.  Widowisko odbyło się przy zbudowanym w 1892 roku Forcie Piechoty nr 9, jednym z najciekawszych tego typu obiektów w Europie i jak na razie jedynym w centrum Wrocławia udostępnionym do zwiedzania i organizacji różnego typu działań. W widowisku uczestniczyli również uczniowie IX LO oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Festung Breslau”, wszystko pod czujnym okiem pana Marka Łaciaka z Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych JEDYNKA.
Mimo bardzo niskiej temperatury na widowisko przybyła liczna grupa mieszkańców Wrocławia, były i osoby starsze i z małymi dziećmi, byli też rodzice naszych uczniów. Po widowisku można było również zwiedzić fort.

Dziękujemy naszym uczniom za udział i w przygotowaniach i w widowisku.

Izabela Dmowska – Głowacka
Agnieszka Duda