Wystawa „Wrocławska różnorodność”. Klasy pierwsze zapraszają na wystawę w holu bibliotecznym.

WROCŁAW… jak żadne inne polskie  miasto doświadczyło  i cały czas doświadcza poczucia wielokulturowości. Dawniej spotykali się tu Polacy, Czesi, Niemcy. Dziś w „Mieście Spotkań” spotyka się cały świat.  Ulice aż kipią od barwnej różnorodności  twarzy, strojów, zachowań i języka.  W ciżbie odmienności każdy jest sobą, każdy jest wolny!  Nie popadając w przesadę można dojść do przekonania, że  w tym aspekcie nasze miasto przypomina Nowy York!

To tutaj chce studiować najwięcej studentów, to tutaj ludzie  liczą na dobrą pracę, to tutaj chcą zamieszkać.

 Twórców  wystawy wiele łączy: mają po 16 lat, chodzą do pierwszej klasy w naszym liceum, mieszkają  we Wrocławiu. A jednak każdy jest inny, inne ma zainteresowania i poglądy, inaczej postrzega miasto, w którym żyje.  Poszukując wrocławskiej różnorodności, dostrzegli ją w bogactwie wyglądu, rozrywek, poglądów i zainteresowań jej mieszkańców. Wyszli w miasto po to, by okiem obiektywu uchwycić jego charakter. Każdy na swój sposób.

Tematy i twórcy wystawy:

  • „Sportowy Wrocław” – klasa 1a: Aleksandra Sznajder, Wiktoria Metzgier, Angelika Matusik
  • „Wrocławskie subkultury” – klasa 1b: Karolina Fedunkiw, Dominika Adach, Kacper Hajduk
  • „Wroclove” i „Jesteśmy równi, bo jeden kolor ma nasza krew” – klasa 1c: Katarzyna Żukowska, Patrycja Gryciuk, Martyna Mencel, Marta Kalińska, Kinga Anklewicz
  • „Twarze Wrocławia” – klasa 1d: Edyta Łabędzka, Norbert Kuźma, Elżbieta Pajda
  • „Wrocławskie smaki świata” – klasa 1e: Julia Zakulec, Kamila Nawrocka, Aleksandra Maruszek, Wojciech Mazur, Maciej Wieczorek
  • „Wrocław…Wolność Kocham i Szanuję!” – klasa 1f: Sonia Bojdoł, Magdalena Grabczyk-Rozwadowska, Karolina Mulewska, Natalia Machnacka, Karol Olanin